Skip to main content

Felaket Kurtarma Çözümü ile
Verilerinizi İş İhtiyaçlarınıza Uygun Olarak Koruyun.

Herhangi bir zamanda, herhangi bir nedenden dolayı hizmetleriniz kesintiye uğrayabilir. Ağınızda bir kesinti olabilir, en son yüklediğiniz güncelleme kritik bir hataya neden olabilir ya da doğal bir afetin sonuçlarıyla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. İşlerin normal akışında olduğu dönemlerde, işlerin ters gidebileceği zamanlara yönelik önlem almak; sağlam, hedefe yönelik tasarlanmış ve iyi test edilmiş bir felaket kurtarma (Disaster Recovery | DR) planıyla mümkün oluyor. İyi bir DR planıyla, bir felaketin şirketinizin kârlılığına etkisinin en az olacağından emin olabilirsiniz. Felaket kurtarma ihtiyaçlarınız ne olursa olsun, Google Cloud Platform’un (GCP) yelpazesinde iş ihtiyaçlarınıza uygun bir çözümü mutlaka bulabilirsiniz.

Kurtarma Süresi Hedefi (Recovery Time Objective | RTO)

Yönetilen hizmetlere kolay ve uygun maliyetli homojen geçişler. Bulut yolculuğunuzun her adımında veri tabanı geçişinizi basitleştirin. Google Cloud veri tabanlarına geçiş yaparak veri tabanlarınızı küresel ölçekte çalıştırıp yönetirken verimli ve esnek süreçler edinin.

sectionimg1-3
sectionimg2-5

Kurtarma Noktası Hedefi (Recovery Point Objective | RPO)

Büyük bir olay nedeniyle uygulamanızdaki verilerin kaybolabileceği kabul edilebilir en uzun süre belirlenir. Bu metrik, verilerin kullanılma biçimlerine göre değişir. Örneğin sıklıkla değiştirilen verilerin yalnızca birkaç dakikalık bir RPO’su olabilir. Buna karşılık, daha az kritik, nadiren değiştirilen veriler, birkaç saatlik bir RPO’ya sahip olabilir.

Felaket Kurtarma İçin Neden Google Cloud’u Tercih Etmelisiniz?

Kapasite

Güvenlik

Ağ Alt Yapısı

Destek

Bant Genişliği

Fiziksel Tesisler

Google Cloud sunduğu bulut ortamıyla, felaket kurtarma gereksinimlerini sunucuda karşılamaya kıyasla hem RTO hem de RPO ile ilişkili maliyetleri büyük ölçüde azaltır. Birinci sınıf bir üretim platformunda üst düzeyde yönetilen bir çözüm sağlayarak, bu karmaşık faktörlerin çoğunun veya tamamının üstesinden gelmenize yardımcı olarak birçok işletme maliyetini ortadan kaldırır.

Felaket Kurtarma Planlamasını Google Cloud Ile Yaptığınızda Pek Çok Avantajdan Yararlanabilirsiniz:

Küresel Bir Ağ

Google’ın sahip olduğu, dünyadaki en büyük ve en gelişmiş bilgisayar ağlarından birinden yararlanabilirsiniz.

Alternatif Zenginliği

Dünya genelinde birden fazla varlık noktasının (PoP) bulunması, veri yedekleme konusunda elinizi güçlendirir.

Ölçeklenebilirlik

Büyük bir trafik artışıyla bile karşılaşsanız, uygulamalarınız/siteniz vs diğer Google ürünleriyle otomatik olarak ölçeklenir.

Güvenlik

Google’ın güvenlik modeli, Gmail ve Google Workspace gibi Google uygulamalarında müşterilerin güvenliğini sağlamaya yardımcı olan 15 yılı aşkın deneyime dayanır.

Uyum

Google Cloud, güvenlik, gizlilik ve uyumluluk konularında düzenli olarak bağımsız kurumların denetiminden geçer.