Skip to main content

Uygulama Modernizasyonu ile Dijital Dönüşümü Hızlandırın!

İş dünyasının vazgeçilmez bir parçası haline gelen dijital dönüşüm (digital transformation) ve bulut platformlar (cloud platforms), bazı ön hazırlıkları da beraberinde getiriyor. Kurumsal uygulamaların modernleştirilerek buluta hazır hale dönüştürülmesi büyük önem taşıyor. Böylece uygulama performansını iyileştirmek ve geliştirme döngüsünü hızlandırmak mümkün oluyor.Veriye dayalı temel değerlendirmeden başlayarak, Google Cloud’un özelleştirilmiş, kanıtlanmış DevOps uygulamaları ve açık kaynak tabanlı uygulama platformu ve araçlarını kullanarak, daha hızlı ve güvenli yazılım geliştirmenin önünü açabilirsiniz. Modernizasyona öncelik vererek yatırımlarınızdan elde ettiğiniz getiriyi (ROI) artırabilirsiniz. Google Cloud’un uygulama modernizasyonu (application modernization) çözümleri ve tutarlı bir DevOps deneyimiyle maliyetlerinizi düşürürken yeniliklerinizi hayata daha hızlı geçirebilirsiniz.

Uygulama Modernizasyonu Çözümleri

Hibrit ve Çoklu Bulut Uygulama Platformu (Hybrid and Multicloud Application Platform)

Google Cloud’un hibrit ve çoklu bulut ortamlarına yönelik tutarlı DevOps deneyimiyle uygulamalarınızı her yerde basit, esnek ve güvenli bir şekilde derleyin, dağıtın ve optimize edin.

Kurumsal uygulamaları dönüştürün ve teknolojinizin versiyonunu yükseltin

 • Uygulamalarınızı istediğiniz yerde oluşturun veya modernleştirin: Anthos, değişen pazar koşullarına uyum sağlamak isteyen şirketlerin, bulutun avantajlarını kullanacakları uygulamalarını daha hızlı oluştururken; mevcut uygulamalarını (existing applications) modernize etmelerini ve çevikleştirmelerini sağlayacak yetkinlikler sunuyor.
 • Yeni uygulama özelliklerini daha hızlı hayata geçirin: Anthos, Google Cloud’un en güncel yerel bulut teknolojilerini kullanarak, şirketinizin yeni özellikleri hemen kullanabilmesi ve müşterilere daha hızlı sunabilmesi için platformun günlük görevlerini otomatik hale getiriyor.
 • Uygulamalarınızı ve müşteri verilerinizi koruyun: Anthos, şirketinizin yönetişim ve uyumluluk gereksinimlerine bağlı kalırken güvenlik açıklarını da azaltır.

Bulutta Yerel Uygulama Geliştirme (Cloud-native Application Development)

Geliştiricilerinizin üretkenliğini hızlandırmak, işlemleri basitleştirmek ve yazılım teslim sürecinizi güvenli ve uygun hale getirmek için Google Cloud’un uçtan uca platformundan yararlanabilirsiniz.

Tüm uygulamaları modernleştirin

 • Güvenilirlik ve güvenlikle hız kazanın: Hızınızı kaliteden ödün vermeden artırın ve daha hızlı geliştirme yapın. Uygulama geliştirmenin (application development) bir parçası olarak güvenlik ve uyumluluk sağlayın.
 • Altyapıyı yönetmeye değil, kod yazmaya odaklanın:Tüm altyapı yönetimini diğer işlerden soyutlayın. Trafiğe bağlı olarak neredeyse anında otomatik olarak ölçekleyin.
 • Açık kaynak (open source) teknolojisiyle riskleri azaltın: Açık standartlarla, sürekli genişletilebilir entegrasyon kavuşun ve risklerinizi birden çok buluta dağıtın.

Sunucusuz Uygulama Geliştirme ve Teslim (Application Development and Delivery with Serverless)

Tümüyle yönetilen sunucusuz bir ortamda uygulamalarınızı hızlı ve güvenli bir şekilde geliştirin, dağıtın ve ölçeklendirin. Google Cloud’un sunucusuz bilgi işlem platformu, trafiğe bağlı olarak anında sıfırdan otomatik yukarı ve aşağı yönlü ölçeklendirme yapar, tüm altyapı yönetiminin soyutlanmasını sağlar.

Daha hızlı & daha güvenli geliştirme, dağıtım ve operasyonlara kavuşun

 • Pazara sunma hızınızı artırın: Uygulamalarınızı derleyin, dağıtın ve üretimde çalıştırın; tüm bunları birkaç saniye içinde yapın. Geliştiricilerinizin istedikleri şekilde kod yazmasına izin vererek üretkenliği ve esnekliği artırın.
 • Geliştiricilerinizin deneyimini kolaylaştırın: Tam olarak yönetilen bir altyapıyla geliştirici ve operatörlerinizin önünü açın.
 • Olay düzenlemeyi otomatik hale getirin: Google Cloud’un sunucusuz ortamı, trafiğe bağlı olarak iş yüklerinizin otomatik olarak yukarı veya aşağı, hatta sıfıra kadar ölçeklendirilmesini sağlıyor.

DevOps

DevOps ile yazılım teslim hızını artırın, hizmet güvenilirliğini iyileştirin ve yazılımcılarla aranızda ortak mülkiyet oluşturun.

Yazılım geliştirme ve teslim süreçlerinizde benzersiz bir performansa ulaşın

 • Hızınızı artırın: En yüksek performanslı ekipler, düşük performans gösterenlere kıyasla 208 kat daha sık devreye giriyor ve 106 kat daha hızlı teslim sürelerine sahip.
 • İstikrarı artırın: En yüksek performanslı ekipler, işleri 2.604 kat daha hızlı sonuçlandırıyor ve hata oranları 7 kat daha düşük.
 • İlk adımı güvenle atın: Yüksek performanslı ekipler, güvenlik sorunlarını düzeltmek için %50 daha az zaman harcıyor.

 

Continuous Delivery (CD) / Sürekli Dağıtım

Hızlı ve verimli pipelinelar oluşturun.

Yazılımınızı güvenlik veya kaliteden ödün vermeden hızla yayınlayın. GCP geliştirici araçları, çoklu bulut, hibrit ve şirket içi ortamlardaki tüm yazılım geliştirme aşamalarını kapsayan, uçtan uca sürekli dağıtım pipelineları oluşturmanıza yardımcı olur.

Continuous integration (CI) / Sürekli Entegrasyon

Hızla kaliteli yazılımlar geliştirin.

Geliştirici verimliliğini ve yazılım kalitesini artırarak yeni eklenen özellikleri müşterilerinize daha hızlı ulaştırın. GCP’nin sürekli entegrasyon aracı dakikalar içinde otomatik yapılar oluşturmanıza, testler çalıştırmanıza ve güvenlik açıkları için tarama yapmanıza olanak tanır.

Uygulama Geçişi (Application Migration)

Geleneksel uygulamaları sanal makinelerden (virtual machines) yerel sunuculara taşıyın.

Uygulamalarınızı Google Cloud’a taşıyarak işinizi geliştirin

 • Performansı artırın: Google Cloud’un otomatik boyutlandırma önerileri ve özel makine türleri gibi uygulamalarıyla işlerinizi kolaylaştırın.
 • İşlerinizi güvende tutun: Verileriniz, tüm depolama sınıfları için, milisaniyelik erişim ve anında “disk yeniden boyutlandırma” ile hem hareket halinde hem de hareketsiz halde şifrelenir.
 • Daha az ödeyerek daha fazlasını yapın: Siz büyüdükçe ihtiyaçlarınız artsa bile, Google Cloud her zaman daha fazla tasarruf sağlıyor.

API Yönetimi (API Management)

API öncelikli bir yaklaşımla, uygulama tasarımını ve geliştirme süreçlerinizi hızlandırın. Hibrit ve çoklu bulut ortamlarında tüm API’lerinizi yönetmek, analiz etmek ve bunlara ilişkin görünürlük elde etmek için Google Cloud’un API yönetim (API management) platformundan yararlanabilirsiniz.

Eski sistemlerden yararlanırken değişen pazar ihtiyaçlarına da uyum sağlayın

 • Pazara sunma hızınızı artırın: Müşterilerinize yeni teklif ve hizmetler sunmak için gereken süreyi önemli ölçüde azaltmak amacıyla mevcut sistemlerden yararlanın.
 • Müşteri deneyimini dinamik hale getirin: Mobil, web veya ses uygulamalarında müşteriler, iş ortakları ve çalışanlar için modern ve dinamik bir deneyim tasarlayın.
 • Geliştirici ve iş ortaklarınızı güçlendirin: İş ortaklarına ve kurum dışındaki geliştiricilere, daha sorunsuz katılım ve daha kolay geliştirme için API tabanlı hizmet erişimi sunun.

Ana Bilgisayar Modernizasyonu (Mainframe Modernization)

Google Cloud’un gelişmiş uygulama keşfi ve analiz yetenekleriyle, otomatik kod yeniden düzenleme araç setini kullanarak ana bilgisayar uygulamalarınızı güvenli ve hızlı bir şekilde modernleştirin.

Bulutta yerel hizmetlerle yenilik yapın

 • Operasyonel verimlilik kazanın: Ana bilgisayar yenileme için yatırım döngüsünden kurtulun. Operasyonel maliyeti azaltmak ve sürdürülebilirliği iyileştirmek için modern ve bulut tabanlı bir modele geçin.
 • Hizmetlerinizi çevikleştirin: Güncellemelerinizi daha hızlı ve sık yapabilmek için yazılım yeteneklerinizi geliştirin.
 • Riski azaltın ve esneklik kazanın: Açık yazılımlarınızı modernize ederek en iyi mühendislik yeteneklerine sahip olun. Uygulama bulmayı ve kod dönüştürmeyi otomatikleştirmek için Google’ın G4 teknolojisini kullanın.

Konteyner Çözümleri ve Kubernetes

Uygulama geliştirme ve devreye almanın en pratik yolu Google Cloud’un konteyner çözümlerinden geçiyor. Konteynerleştirme ile geliştirici ekibinizin daha hızlı hareket etmesine, yazılımı verimli bir şekilde devreye almasına ve rakipsiz bir ölçekte çalışmasına olanak tanıyın.

 • Güvende kalırken hız kazanın: Google Cloud’un sunduğu ekosistem sayesinde güvenlikten ödün vermeden, daha hızlı yazılım geliştirin ve kullanıma sunun.
 • Esneklik kazanın: Hem eski hem bulutta yerel tüm uygulamalarınızı tutarlı bir platformda devreye alın. Uygulamalarınızı temel altyapıdan ayırarak hizmetlerinizi bulutta, şirket içinde ve hatta uç konumlarda çalıştırma esnekliği kazanın.
 • İzlenebilirliği artırın: GKE sayesinde herhangi bir yapılandırma gerekmeksizin izlenebilirliği artırın. Otomatik ölçümlerle sorunları giderin, SLO’lar oluşturun ve kapsamlı analizler yapın.