Skip to main content

Database Çözümleri ile
Güvenilir ve Çevik Bir Veri Tabanı Stratejisi Oluşturun

Bulut yolculuğunuzun neresinde olursanız olun, Google Cloud’un veri tabanı çözümleri, sizine olduğunuz yerde buluşuyor. Google Cloud veritabanları sayesinde işletmenizi güvenilir bir platformda çevik bir şekilde dönüştürebilirsiniz. İstediğiniz şekilde çalışma özgürlüğünü korurken üst düzey müşteri deneyimi sunabilirsiniz. Yeni özellikleri ve uygulamaları daha hızlı geliştirebilir ve tüm veri yaşam döngünüzü entegre hizmetlerle birleştirebilirsiniz. Veri tabanı geçişi ve modernizasyon çözümleriyle iş dönüşümünüzü hızlandırabilirsiniz.

Veri Tabanı Geçişi (Database Migration)

Yönetilen hizmetlere kolay ve uygun maliyetli homojen geçişler. Bulut yolculuğunuzun her adımında veri tabanı geçişinizi basitleştirin. Google Cloud veri tabanlarına geçiş yaparak veri tabanlarınızı küresel ölçekte çalıştırıp yönetirken verimli ve esnek süreçler edinin.

1sectionimg

Maliyeti düşürün, çevikliği artırın:

Tam olarak yönetilebilen, açık kaynak uyumlu veri tabanları sayesinde düşük maliyetlerle ve performanstan ödün vermeden esneklik ve çevikliğinizi artırın.

Geniş ölçekte yenilikler yapın:

Ölçeklenebilir ve yüksek derecede güvenilir veri tabanlarıyla inovasyona odaklanın. Kolaylıkla Google hizmetlerini destekleyen ölçekte ve performansta uygulamalar geliştirin.

Tam Entegrasyon yapın:

Veri tabanlarınızı, veri analizi, makine öğrenimi ve uygulama geliştirme ürünleri dahil olmak üzere diğer Google Cloud çözümleriyle entegre edin.

Veri Tabanı Modernizasyonu
(Database Modernization)

Temel operasyonel veri tabanlarınızı modernleştirerek uygulamalarınızı daha güvenli, güvenilir, ölçeklenebilir ve yönetimi daha kolay hale getirin. Tam olarak yönetilebilen çözümler sayesinde karmaşıklığı azaltıp çevikliği artırırken yapabileceğiniz yeniliklere odaklanın.

4slide4

Hızlı ve sorunsuz ölçeklendirme ile büyüyün:

Google Cloud veritabanlarını sorunsuz bir şekilde ölçeklendirin ve dönemsel dalgalanmalar veya öngörülemeyen büyüme ile başa çıkmak üzere hazırlanmış bulutta yerel uygulamalar oluşturun.

Daha hızlı hareket ederek iş değerine odaklanın:

Sunucusuz yönetim, otomatik ölçeklendirme ve kapsamlı entegrasyonlar gibi veri tabanı özellikleri sayesinde geliştiricilerin daha az bakım ve daha hızlı aktarım yapmasını sağlayın.

Daha güçlü uygulamalar oluşturun:

GKE gibi sağlam bir hizmet ekosistemiyle işletmenizi dönüştürün. BigQuery ve Google Cloud AI ile analiz ve AI/ML için verilere kolayca erişin.

Oracle İş Yükü Geçişi (Oracle Workload Migration)

Google Cloud’un Bare Metal Çözümünden bulutta yerel veri tabanlarına kadar sunduğu altyapılarla Oracle iş yüklerinizin genel giderlerini azaltın ve maliyetlerinizi düşürün. Çeşitli veri tabanları sayesinde ek yükü azaltırken, inovasyonu ve çevikliği artırın.

4slide4

Toplam sahip olma maliyetini azaltın:

Oracle iş yüklerini Google Cloud’a taşıyarak ön donanım, yazılım ve bakım maliyetlerini azaltın. Toplam sahip olma maliyetinde %78’e kadar tasarruf edin.

Kullanılabilirliği artırın:

Kritik uygulamalar, işinize göre ölçeklenebilen güvenilir veri tabanlarına ihtiyaç duyar. Google Cloud, uygulamalarınızı korumak için HDS destekli veri tabanları sunar.

Süreçlerinizi basitleştirin:

Tam olarak yönetilebilen altyapıdan ve veri tabanı hizmetlerinden yararlanarak veri merkezi ve veri tabanı yönetimini azaltın.

SQL Server on Google Cloud

Daha verimli iş süreçleri için Microsoft SQL Server’ı Compute Engine üzerinde çalıştırın veya SQL Server için yönetilen Cloud SQL’i kullanın. SQL Server için tam olarak yönetilen Cloud SQL’i kullanarak operasyonel yükünüzü azaltabilir, tam uyumlu ve yapılandırılabilir özel VM şekilleri sayesinde maliyetlerinizi düşürebilirsiniz

birliktecal1-2

Bağımlılığı azaltın:

Sunucu kullanımını kullandıkça ödeyerek (BYOL dahil) iyileştirin. İş değerine odaklanabilmeniz için yüksek kullanılabilirlik, güncellemeler ve kopyalama imkanı sunan, yönetilen bir veri tabanının avantajlarından faydalanın.

Küresel altyapının avantajlarından faydalanın:

Endüstri lideri VM performansı, Windows önyükleme sürelerini önemli ölçüde kısaltır. Veri tabanlarınızı Google’ın küresel fiber ağında çalıştırarak uygulamalarınız için son derece düşük gecikme süreleri edinin.

Detaylı kontrol mekanizmaları geliştirin:

Özelleştirilmiş Makine Türleri’nin yöneticilerinize sanal makineleriniz için sağladığınız vCPU, RAM ve depolama üzerinde sunduğu kontrol sayesinde kurumsal uygulamalarınız için ideal fiyat-performans eşleşmesini keşfedin.

Açık Kaynak Veri Tabanları (Open Source Databases)

Tam olarak yönetilen açık kaynak veri tabanları, satıcıya bağlı kalmadan veya yüksek lisans ücretleri olmadan yeniliği teşvik eder. Google Cloud, güvenli açık kaynak veri tabanlarını geniş ölçekte ve altyapı yönetimi yapmanıza gerek kalmadan devreye almanıza yardımcı olur.

2slide2

Topluluk desteğinden faydalanın:

Google Cloud’un uzun süredir önde gelen bir açık kaynak katılımcısı ve tam olarak yönetilen açık kaynak veri tabanlarına odaklanan kuruluşlarla iş ortağı oluşunun avantajlarından faydalanarak inovasyona odaklanın.

İş ortağı odaklı yenilik avantajı:

Açık kaynak kodunun eski sürümlerini dağıtan satıcıların aksine Google Cloud’un müşterilerine tam entegre bir platform sağlamak için doğrudan önemli iş ortaklarıyla birlikte çalışması sayesinde her daim en son teknolojilerden faydalanın.

Tam uyumluluk sahibi olun:

Yönetilen bir hizmetin kolaylığı ve verimliliği ile açık kaynak motorlarının esnekliğini birleştiren Cloud SQL ve Memorystore gibi Google Cloud veri tabanları sayesinde en son geliştirmelere zamanında erişin.