Skip to main content
sefamerve_1024x1024

Sefamerve – Google Cloud İle Etkili Çözümler

“Geçmişte yaşadığımız kesintilerden kaynaklı kayıpları göz önünde bulundurursak Google Cloud teknolojisine geçmemiz gereklilikti. Global IT bir problemimiz olduğu zaman bize sadece çözüm önerisini getirmiyor, ilgili çözümü anında gerçekleştiriyorlar. Bu yüzden Global IT’den çok memnunuz ve herkese tavsiye ediyoruz.”
CTO – İsa Semih Akçıra

Global IT ile tanışmadan önce Sefamerve.com platformunda yaşanılan sorunlar nelerdi?
Global IT ile çalışmaya başladıktan sonra şirketinizde ne tür değişiklikler gözlemlediniz?

İhtiyaçlar

 • Sefamerve, online satışları sırasında yaşanan anlık trafik yükselişlerine karşılık verme konusunda sorunlar yaşıyordu.
 • Sefamerve.com, Global IT’den önce kararsız bir altyapıya sahipti. 2017 yılında web sitelerinin yazılım alt yapısından dolayı 36 saatlik bir kesinti yaşanmıştı, bu tarz kesintilerin ortadan kaldırılması ile ilgili ihtiyaçları vardı.
 • Anlık problemlerin çözümlenmesinde açığa çıkan ek ihtiyaçların anında karşılanması hizmet kesintisizliği açısından önemliydi.
 • Sefamerve’nin kendi içinde geliştirdiği diğer yazılım ve yapay zeka projelerinde de Google Cloud desteğine ihtiyaç duyuluyordu.

Kazanımlar

 • Hızlanmış web siteleri sayesinde satışlarında %20 oranında artış sağlandı.
 • Teknik ekiplerinin ihtiyaçları anında karşılanmaya başladı. Önceden 10-15 günü bulan sorunların çözülmesi, Global IT ile çalışmaya başladıktan sonra birkaç dakikada çözülebilir oldu.
 • Sefamerve.com müşterilerine kesintisiz ve hızlı bir hizmet vermeye başladı.
 • Google Cloud’a geçiş projesi herhangi bir uzman insan kaynağı ihtiyacı olmadan hem geçiş aşamasında hem de sonrasında yeterli ve zamanında teknik destek ve sıfır maliyet ile gerçekleştirildi. 
kazanimlar-banner

Global IT’nin Rolü

 • Sefamerve.com’un daha önce yaşadığı sorunların tespiti yapıldı.
 • Sefamerve için doğru Google Cloud ürünleri seçilerek sorunların en efektif çözümlerle hızla giderilmesi sağlandı.
 • Google Cloud’a geçiş sürecinde hangi aracın nasıl kullanılacağı ve bunun Sefamerve içerisinde nasıl uygulanacağı çok önemliydi. Geçiş süreci 26 gün gibi kısa bir sürede sıfır maliyet ile tamamlandı. Bu proje Google Cloud’a geçişin iyi bir örneğiydi.
 • Sefamerve’nin yakın zamanda hayata geçirmeyi planladığı 28 yapay zeka ve yazılım projesinde de, Global IT’den hizmet almaya devam etmeyi planlıyorlar.

Neden Global IT?

Global IT, müşterisinin ihtiyaçlarını kendi ihtiyaçları gibi sahiplenir ve onların ekibinden bir parça gibi hareket ederek yalnızca çözüm önerileri sunmakla kalmaz, onları hızla ve en katma değerli şekilde sonuca ulaştırır.

01

Destek hizmeti kapsamında olası anlık sorunların anında tespiti ve gerekli çözümlerin sağlanması için ulaşılabilir kaynaklar sunar.

02

Google Cloud imkanlarının etkili bir şekilde kullanılması ve gerektiğinde yurtdışındaki Google Cloud ekipleriyle iletişimin sağlanması ile kriz yönetimini en güvenli şekilde yapar.

03

Global IT, Google Cloud’un Türkiye’deki en eski premier partneri olarak dolayı deneyimleri sayesinde inovatif ve hızlı çözümlerin sunulabilmesi.

04