Skip to main content

101evler Başarı Hikayesi:

unnamed

101evler, Google Cloud ve Global IT iş birliği ile, Kuzey Kıbrıs'taki gayrimenkul ilanlarını zirveye taşıyor.

icon_01
emlak

Sektör: Emlak

101evler 1.6 MB/s veri alımını karşılamak için güçlü ve esnek bir çözüme ihtiyaç duyuyordu. Ayrıca, Google Analytics ve Cloud SQL arasındaki veri entegrasyonu, doğru pazar içgörüleri için önemliydi. Global IT ve 101evler, ilgili sistemlerin Google Cloud’a taşınması ve optimize edilmesi sürecinde iş birliği gerçekleştirdi.

Zorluklar

  • 1,6 MB/s veri işleme hızını karşılamak için 101evler’in ölçeklenebilir ve esnek bir çözüme ihtiyacı vardı. Ayrıca, Google Analytics ve Cloud SQL arasındaki veri entegrasyonu, doğru pazar bilgileri için kritik öneme sahipti.

Veri alım hızında %300 artış

Global IT ile olan iş birliğimiz, kritik sistemlerimizi başarıyla Google Cloud’a taşıma sürecimizde önemli bir rol oynadı. Google Cloud uzmanlığına ve baştan sona sağlanan destek hizmetine sahip olan Global IT, bu süreci etkili bir şekilde yönetmemize olanak tanıdı. Bu iş birliği sayesinde veri yönetimimizi optimize ettik, emlak platformumuzun performansını artırdık ve Google Analytics entegrasyonuyla verimli iş kararları alabildik. Global IT’nin proaktif destek hizmetleri ise işlerimizi sorunsuz bir şekilde yürütmemize yardımcı oldu. Bu başarılar arasında güçlü platform performansı, operasyonel verimlilik artışı ve gelecekteki büyüme için ölçeklenebilirlik bulunuyor. Global IT’yi güvenilir bir Google Cloud ortağı olarak öneriyorum.

İbrahim Yurtsever l Founder

İbrahim Yurtsever l Founder

Çözümler

AWS S3’ten Cloud SQL‘e geçiş yaptı. Bu sayede Event-driven Storage Transfer Job kullanarak veri işleme süreçlerini %300 daha verimli hale getirdi ve etkinlik bazlı depolama transfer hacmini 1.6 MB/s artırdı.
Database Migration Service ile 40 GB verisini Amazon Relational Database Service’den hızlı ve sorunsuz bir şekilde Cloud SQL’e aktardı. Böylece kesinti süresini en aza indirirken, ilk veri yükleme süresini de diğer çözümlere göre %40 daha hızlı şekilde gerçekleştirdi.
Google Analytics verilerini BigQuery‘e entegre ederek, gelişmiş veri analizi yeteneği kazandı. Gelişmiş veri analizleri, 101evler’in bilinçli karar almasını ve iş performansını artırmasını sağladı.
Veri yönetimlerini optimize ederek, emlak platformunun performansını artırdı ve Google Analytics entegrasyonu ile iş kararlarını verimli almaya başladı.

Bize UlaşınOfisimiz

Onsekiz İş Merkezi Ortaklar Caddesi Bahçeler
Sokak 18/4 Şişli İstanbul

wlogo

2006’daki kuruluşumuzun hemen bir yıl sonrasında, Google’ın bulut çözümlerini ülkemize getiren ilk teknoloji şirketi olduk. Uzun süre bu bayrağı Türkiye’deki tek yetkili iş ortağı olarak taşıdık ve bugüne kadar 750’nin üstünde müşterimize Google ile birlikte hizmet verdik.