Skip to main content

Vivense Başarı Hikayesi:

Vivense, Google Cloud ve Global IT ile Veri Yönetimini Dönüştürdü.

icon_01

Sektör: Perakende Mobilya

Vivense, veri ambarı platformu oluşturmak ve güçlendirmek için Global IT’nin rehberliğinde bir yolculuğa çıktı. Google Cloud’un BigQuery altyapısı kullanılarak, veri yönetimi ve analitiği konusunda sağlam bir temel oluşturuldu.

Zorluklar

  • Vivense, büyümeyi ve anlamlı analitiği engelleyen parçalanmış bir veri altyapısıyla mücadele ediyordu.
  • Amazon Relational Database Service MySQL ve PostgreSQL veritabanları performans sınırlamalarıyla, veri güncelliği sorunlarıyla ve karmaşık ayıklama, yükleme ve dönüştürme süreçleriyle karşı karşıya kaldı.
  • Bu sorunlar Vivense’nin müşteri davranışına ve operasyonları optimize etmeye dair derinlemesine bilgi edinmelerini engelledi.
Günde 4 milyon etkinlik

Global IT ile birlikte en iyi uygulamalardan ve yenilikçi Google Cloud teknolojilerinden faydalanarak sağlam bir veri ambarı platformu tasarladık ve başarıyla hayata geçirdik. Elde ettiğimiz gerçek zamanlı ve doğru verilere erişim, müşteri deneyimlerini kişiselleştirerek işimizin büyümesine önemli katkı sağlıyor. Bu süreçte Global IT’nin uçtan uca desteği, projeyi başarıyla noktalama konusundaki güvenimizi artırdı.

Serkan Çamuroğlu l Chief Technology Officer

Serkan Çamuroğlu l Chief Technology Officer

Çözümler

  • Şimdi Vivense, MySQL ve PostgreSQL’den Datastream ile günde 4 milyon veriyi işleyerek gerçek zamanlı veri akışı sağlıyor.
  • MongoDB’den BigQuery’ye geçiş yapan ve Looker Studio ile entegre olan Vivense, artık veri görselleştirme ve raporlama için tek bir doğruluk kaynağından yararlanıyor ve müşteri davranışı ve pazar trendlerine ilişkin kapsamlı bilgiler sağlıyor.
  • Çıkarma, yükleme ve dönüştürme(ELT) yaklaşımı, BigQuery’nin yerel işleme özelliklerinden yararlanarak karmaşık veri düzleştirme ihtiyacını ortadan kaldırıyor ve veri hattını kolaylaştırıyor.

Bize UlaşınOfisimiz

Onsekiz İş Merkezi Ortaklar Caddesi Bahçeler
Sokak 18/4 Şişli İstanbul

2006’daki kuruluşumuzun hemen bir yıl sonrasında, Google’ın bulut çözümlerini ülkemize getiren ilk teknoloji şirketi olduk. Uzun süre bu bayrağı Türkiye’deki tek yetkili iş ortağı olarak taşıdık ve bugüne kadar 750’nin üstünde müşterimize Google ile birlikte hizmet verdik.