Skip to main content
Yapay Zeka ve Makine Öğrenimi

Google’ın GenAI and Data & Analytics Kasım 2023 Güncellemeleri

Generative-AI-GenAI-Google-Duyurulari

Vertex AI Özellik Deposu artık BigQuery ile destekleniyor

Vertex AI’ın yeni Özellik Deposu ile artık BigQuery’deki verilerinizi direk olarak MLOps süreçlerinizde kullanabilirsiniz.

Bu sayede verilerinizi çoğaltmak ve tutmak için yaptığınız masraftan kurtulmuş olacaksınız.

Ayrıca özellikleri gerçek zamanlı kullanabilme (~2ms latency) ve vektor alma fonksiyonu sayesinde yerel yerleştirme desteği de yeni Özellik Deposu’nu daha da güçlü hale getiriyor.

Şu anda genel önizleme kapsamında olan yeni versiyonu, projenizdeki BigQuery altyapısını kullanarak hemen deneyebilirsiniz.

Daha fazla detaya buradan ulaşabilirsiniz. 

BigQuery Dataframes ile Python’da AI/ML ve üretken yapay zeka kullanımı

BigQuery Dataframes ile Python bilginizi kullanarak, büyük veri işlemlerini artık BigQuery üzerinde yapabilirsiniz.

BigQuery Dataframes’i kendi Python ortamınızda kullanabileceğiniz gibi BigQuery Studio ve Colab Enterprise gibi Google Cloud ortamlarında ve Hex ve Deepnote gibi Google ortaklarının çözümlerinde de kullanabilirsiniz.

Şu anda önizleme kapsamında olan kütüphanede bigframes.pandas ve bigframes.ml olarak iki tane API yer almakta.

Daha fazla detaya buradan ulaşabilirsiniz.

Kurumsal olarak üretken yapay zeka kullanımına hazır mısınız?

Günümüzde artak üretken yapay zeka modellerinin, kurumsal kullanımında göz önüne alınması gereken birçok faktör var. Başta gizlilik, güvenlik, kontrol ve uyumluluk olmak üzere kurumsal olarak üretken yapay zeka kullanmak için bunları sağlayan bir platforma ihtiyacınız var.

Google Cloud, prensiplerine bağlı kalarak, kurumunuzda üretken yapay zekayı tam potansiyelinde kullanabilmeniz için yardım etmeye odaklanmış durumda.

Daha fazla detaya buradan ulaşabilirsiniz. 

Etkinlikler: 

Ücretsiz olarak gerçekleşecek Google Cloud Platform Fundamentals: Big Data & Machine Learning eğitimine link üzerinden kayıt olabilirsiniz.

Bir yorum bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.